Пpo Нaшy Церквy

Церква Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії

Українська Католицька Церква (УКЦ), - одна з чотирьох традиційних українських Церков – спадкоємиць Володимирового хрещення, що налічує біля шести мільйонів вірних в усіх регіонах України та на шести континентах світу; є найбільшою Східною Католицькою самоуправною Церквою (Ecclesia sui juris); зберігає візантійсько- український обряд, тобто - літургічне, богословське, духовне та правове насліддя; перебуває у повному сопричасті зі Вселенським Архиєреєм – Папою Римським і визнає його духовну та юрисдикційну владу; прагне до відновлення первісної єдності Київської Церкви; твердо й послідовно відстоює право українського народу на свою незалежну соборну державу та становлення в ній зрілого громадянського суспільства; реалізує велику кількість благодійних та громадських проектів в Амеріці, в Україні та поза її межами.

Вірні коли прибули з України, відчували духовну потребу, розуміли, що на еміграції, щоб зберегти свою ідентичність, необхідно мати свою рідну парафію, церкву, школу. Власне через такі чинники громада у 1914 році під проводом пароха о. Євгена Бартоша розпочала свою діяльність. Першу Службу Божу відправив о. Евген Бартош дня 12-го квітня 1914-го року в квітну неділю.

Впродовж історії парохами та співпрацівниками були визначні постаті Церкви, сильні духом та переповнені євангельським ентузіазмом, акі як: о. С. Косіцко (пізніше єпископ у КарпатоУкраїнському обряді), о. Ярослав Габрo (пізніше єпископ Чикагський), о. Йосиф Шмондюк (пізніше митрополит Філадельфійський), о. Мирослав Іван Любачівський (пізніше Верховний Архієпископ Львівський, кардинал, Глава Української ГрекоКатолицької Церкви з 1984 до 2000 року), о. Інокентій Лотоцький, ЧСВВ (пізніше єпископ Чикагський).

Протягом багатьох років при парафії діє школа Непорочного Зачаття, де формується поколіннями національна свідомість, плекається любов до традицій, мови, культури та

зберігається національна історична пам'ять свого народу. Церква має прекрасний хор "ім І. Котляревсїкого", молодіжну молитовну групу "Молодь Христа", Марійську Дружину, молитовна група "Фатімської Матір Божої", котрі роблять вагомий внесок у життя парафії та її розбудову.


Церква Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії
Початкoвa бyдoвa церкви y 1942 p.